RSS Mapa webu

Upozornenie pre občanov týkajúce sa porušovania zákona o odpadoch

Vážení občania, vzhľadom na skutočnosť, že v poslednej dobe Okresný úrad Rožňava, odbor starostlivosti o životné prostredie zaznamenal množstvo podnetov od občanov a štátnych orgánov na porušovanie zákona o odpadoch, týmto si dovoľujeme upozorniť Vás na porušovanie ustanovení zákona o odpadoch,...

za ktoré sa udeľuje pokuta.

V zmysle zákona o odpadoch je zakázané:

- uložiť odpad na iné miesto než na to určené, a tým vytvárať nelegálne skládky odpadu,

- uložiť odpad do zbernej nádoby, ktorá na to nie je určená,

- spaľovať komunálny odpad na voľnom priestranstve a vo vykurovacích zariadeniach,

- spaľovať biologicky rozložiteľný odpad zo záhrad akým je tráva, lístie, konáre, zvyšky rastlín, burina a iné,

- rozoberať staré vozidlá,

- nakladať s  elektroodpadom, batériami a akumulátormi , odpadovými pneumatikami, stavebným odpadom v rozpore so zákonom o odpadoch,

- vykonávať terénne úpravy pozemku odpadom bez potrebného súhlasu okresného úradu,

- vypúšťať kal zo septikov a žúmp na voľné priestranstvo a do vodného toku.

Každá osoba, ktorej odpad vznikne je povinná tento odpad odovzdať v rámci zberu v obci alebo oprávnenej osobe.

Porušovanie sa trestá pokutou, ktorú môže udeliť obec do výšky 1500 eur a okresný úrad do výšky 2500 eur.

Podrobnosti týkajúce sa nakladania s odpadmi nájdete vo Všeobecne záväznom nariadení obce, ktoré je zverejnené na stránke obce.

Dátum vloženia: 17. 5. 2022 19:15
Dátum poslednej aktualizácie: 28. 6. 2022 19:17
Autor: admin prevod

Zvoz odpadu 2024

Zvoz Odpadu 2023

Zvoz odpadu 2024.pdf Typ: PDF dokument, Velkosť: 88.76 kB

Zemiaky sa sadievali v Zelený štvrtok /štvrtok pred Veľkou nocou/.

Meniny má Marcel, Hvezdoň